niedziela, 22 stycznia 2012

Makijaż do pracy

KONKURS ZOSTAJE PRZEDŁUŻONY DO 31 STYCZNIA DO GODZ. 23.59
wyniki ogłoszę do 7 lutegoDla wielu ludzi uderzający mocny makijaż zazwyczaj nie jest dobrze postrzegany szczególnie na wysokich stanowiskach, czy w biurach. Pracodawcy w większości preferują nie wyzywający, dyskretny makijaż, ale czy dyskretnie oznacza bez koloru...?

Możemy pobawić się kolorem, a nie zostawać tylko przy bezach czy brązach. Wybierajmy kolory pastelowe, jasne niebieskie, delikatne róże , matowe zielenie. Pamiętajmy, że makijaż ma podkreślać nasze naturalne piękno. 


Nie nakładajmy masy fluidu, ale delikatnie wymodelujmy twarz. Podreślmy kości policzkowe delikatnym różem czy brązerem. Kolor podkładu powinien pasować do koloru skóry. Należy unikać ciemnych fluidów, które sprawiają, że nasza cera jest pomarańczowa. Nie zapominajmy by nałożyć fluid również na szyje i dekolt, by kolory pomiędzy szyją a twarzą zbytnio się nie odróżniały.


Nie rezygnujmy z czarnej kreski na oku, ale zamiast eyelinera użyjmy czarnej kredki, wystarczy ją rozetrzeć delikatnie pędzelkiem, nie jest wtedy tak mocna, ale widoczna. 
Rzęsy powinny być starannie wytuszowane, przyciemnione rzęsy sprawiają, że oko nabiera lepszego wyrazu, jednak pozlepiane, mogą tylko zepsuć ten efekt. Pamiętajmy, żeby nie używać kolorowych tuszy, ale prócz czarnego, można pokusić się o brązowy, szary czy grafitowy. Możemy użyć kolorowych cieni, ale jak już wyżej wspomniałam w pastelowych odcieniach


Zrezygnujmy z mocnych kolorów szminek na ustach. Jasna pomadka  czy bezbarwny błyszczyk w zupełności wystarczy. Jednak jeżeli posiadasz jasną karnacje to usta mogą się "zgubić", możemy użyć wtedy pomadki w kolorze koralowym, beżowo-brązowym, czy brzoskwiniowym.


Kilka podstawowych zasad wykonywania makijażu do pracy

 o musi być przede wszystkim trwały, nie chcemy poprawiać makijażu biegając od spotkania do spotkania w ciągu tych 8 godzin.


 o makijaż powinien być na tyle prosty, żeby móc wykonać go w pośpiechu, lepiej spędzić te dodatkowe minuty w łóżku :)


 o nie należy przesadzać z ekstrawagancją, makijaż nie ma rozpraszać, ale podkreślać urodę.


 o stonowanie nie oznacza bardzo jasno,  kolor cieni ma być widoczny, ale tak, żeby nie dominował nad okiem.


 o używajmy różu na kości policzkowe - idealnie wykańcza makijaż.


4 komentarze:

  1. w sumie ciekawe rady:) Ja staram sie jak najmniej czasu poświęcać na makijaz. Ale tez nie robię Go na przysłowiowe "odwal sie":D
    Wszystko zależy od humoru ale zazwyczaj nakładam jeden ulubiony cien:) kreska, tusz, podkład, bronzer i fruu do pracy:D

    OdpowiedzUsuń